Pościel na prezent

Pościel to dobry pomysł na prezent. Można go podarować zarówno parze, jak i singlowi. Jeśli nie mamy więc pomysłu na podarunek, kupmy elegancką pościel. Taki prezent jest nie tylko bardzo użyteczny. Współczesna grafika pościelowa jest bardzo atrakcyjna. W niczym nie przypomina dawnych pościeli, które często nie grzeszyły urodą. Można dopasować jej wzornictwo do gustu obdarowanego oraz designu jego mieszkania. Tak więc sprezentowanie pościeli staje się wtedy niezwykle eleganckim podarunkiem.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując pościel na prezent?

Rozmiar – Kupując pościel na prezent pamiętajmy o tym, aby zachować stylistykę elegancką. Nie wypada więc kupić małej kołdry i jednej poszewki na poduszkę. Jeżeli obdarowywany ma dużo łóżko, możemy kupić pościel 200×220 lub w rozmiarze niewiele mniejszym, dopasowanym do wymiarów jego kołdry. Zwracajmy też uwagę na liczbę poduszek, aby były minimum dwie sztuki oraz prześcieradło.

Materiał – Wiadomo, że podczas snu pocimy się. Dlatego materiał pościeli jest niezwykle ważny. Musi być naturalny, aby pozwalał skórze oddychać i nie powodował podrażnień, jak np. poliester. Dobrym rozwiązaniem jest wybór zwykłej bawełny. To porządny, naturalny materiał. Oczywiście jeżeli ma to być niezwykle elegancki i luksusowy prezent, można wybrać na przykład jedwab, ale musimy się wtedy liczyć z dużo większym wydatkiem.

Wzornictwo – Wielu z nas ma ładnie wystylizowaną sypialnię. Nie chcemy wtedy pościeli, która nie będzie pasować do naszego wnętrza. Ważne, aby trafić w gust obdarowanego. Jeżeli na przykład lubi rustykalny klimat, folklor, bądź południowo francuskie akcenty, możemy wybrać białą pościel z ręcznie haftowanymi ozdobami. Styl glamour we wnętrzu będzie korespondował z czarną połyskującą pościelą lub z pościelą w geometryczne czarno-białe wzory. Do stylu dalekowschodniego pasować będzie pościel kolorowa, gładka lub we wzory itd.

Podczas świątecznych zakupów warto kierować się tym, by prezent był uniwersalny i praktyczny, a zarazem cieszył oko. Biorąc pod uwagę przedświąteczne kolejki w sklepach i ilość obowiązków, warto zamówić prezent przez internet. Daje to nam również możliwość zwrotu prezentu gdyby nie spotkał się z uznaniem obdarowanego. Ponieważ wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, nasze domy staną się bardziej kolorowe, bardziej radosne i bardziej świąteczne. Jeśli myślimy o tym, jak jeszcze można wprowadzić do wnętrz odrobinę świątecznej magii, warto spojrzeć na to, jak wyglądają świąteczne pościele. Jeśli chcemy obdarować kogoś świątecznym prezentem, warto wybrać pościel z płatkami śniegu lub reniferami. W zależności od tego, czy przyszły właściciel pościeli ma statyczną i poważną osobowość, czy lubi odrobinę szaleństwa i wariacji, znajdzie dla siebie pościel świąteczną. Jest to nietuzinkowy pomysł na prezent, praktyczny i robiący wrażenie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *