Pokrycie kołder

Flizelina to termicznie połączone sztuczne włókna. Kołdry z takim pokryciem są bardzo tanie i mają bardzo dobre właściwości użytkowe. Są także lekkie, ciepłe, antyalergiczne i trwałe. Ich zaletą jest również niska cena. Flizelina to materiał, który z powodzeniem zastępuje bawełnę, a równocześnie jest o wiele tańszy.

Mikrofibra to nowoczesny materiał ze sztucznych włókien ciągłych. Kołdry z takim rodzajem pokrycia są trwałe, higieniczne i szybko schną. Mikrofibra jest miła w dotyku, ale też nie zaburza procesu oddychania skóry, nie podrażnia, posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Hamuje rozwój roztoczy, które przez tę barierę nie przenikają do poduszek i kołder. Polecana dla alergików. Jest też materiałem trwałym i ładnym, nie wymagającym prasowania. Mimo że jest to materiał sztuczny, to świetnie dopasowuje się do ciała, jest ciepły i miły w dotyku.

Polycotton – tego typu pokrycie wykonane jest z mieszanki materiałów naturalnych i sztucznych – bawełny oraz poliestru. Bawełniana kołdra z dodatkiem poliestru zyskuje dodatkowe właściwości. Poliester to tkanina syntetyczna, wysoce odporna na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu, działanie środków chemicznych. W połączeniu z bawełną, zachowuje najlepsze cechy obu tkanin. Tego rodzaju mieszanka dłużej zachowuje pierwotny kształt, jest też odporna na gniecenie się, łatwiej usunąć z jej powierzchni plamy. Pokrycie bawełniano-poliestrowe – wykonane z mieszanki bawełny i poliestru, łączy w sobie zalety bawełny (naturalność, wentylację) z zaletami materiałów sztucznych (wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne), ze stosunkowo niską ceną.

Bawełna jest naturalna, delikatna, wytrzymała i umożliwia dobrą wentylację. Kołdry z takim pokryciem są higieniczne, mozna je też prać w pralce. Materiał ma zdolność do odprowadzania wilgoci, co zapewnia przyjemny klimat podczas snu. Bawełniana kołdra ma wiele zalet: pozwala skórze oddychać, jest delikatna w dotyku i polecana osobom uczulonym na roztocza. Kołdry z pokryciem z bawełny są miłe w dotyku i przyjazne dla skóry (nie uczulają, są hipoalergiczne). Świetnie odprowadzają wilgoć z powierzchni ciała. Chronią też ciało przed wychłodzeniem dzięki wysokim właściwościom termoizolacyjnym.

nasze produkty

KOŁDRY

Sprawdź naszą ofertę kołder.

PODUSZKI

Sprawdź naszą ofertę poduszek.

partnerzy

INFOLINIA

509 065 005

602 360 521

GODZINY OTWARCIA

pn. - pt. 9.00-17.00

sob. 9.00-14.00