Kołdra z wieloma możliwościami

Jednym z istotniejszych czynników odpowiadających za jakość naszego snu jest temperatura. Przy zbyt wysokiej pocimy się, czujemy suchość w gardle i często boli nas głowa. Z kolei przy zbyt niskiej temperaturze, możemy marznąć i wtedy trudno zasnąć. Ważne jest, by dostosować grubość warstwy izolacyjnej do otoczenia w którym się znajdujemy. W zależności od tego, czy mieszkamy w dobrze ogrzanym bloku, na campingu lub domku jednorodzinnym – powinniśmy wybrać odpowiednią dla nas kołdrę. Taka uniwersalna tak naprawdę nie istnieje, a do takiego określenia najbliżej jest kołdrze “4 Pory Roku”.

Nazwa kołdry brzmi dumnie “4 Pory Roku”, ale co tak naprawdę oznacza? Są to zazwyczaj dwie kołdry spięte ze sobą, o różnej grubości i różnych właściwościach cieplnych. Jedna z części jest cieńsza i zawiera mniejszą ilość wypełnienia, a przeznaczona jest na ciepłe miesiące letnie. Druga z części takiej kołdry jest nieco grubsza, zawiera większą ilość wypełnienia i przeznaczona jest na chłodniejsze miesiące wiosenne i jesienne. Ale kołdra ma jeszcze jedną opcję, gdy pozostaje spięta. W wyniku takiej opcji, mamy kołdrę dość grubą, puszystą i przeznaczoną do użytku w chłodne, zimowe noce. Taka kołdra ma wiele zalet. Po pierwsze możemy ją dostosować do temperatury w domu i własnych preferencji cieplnych. Po drugie znacznie przedłużamy żywotność kołder, bo mamy dwie do dyspozycji i często używamy ich oddzielnie. To bardzo komfortowe rozwiązanie.

Taka kołdra zazwyczaj jest droższa od innych i czasami wydaje nam się, że kupując tańszą, stawiamy na oszczędność. Tymczasem to nic innego, niż  mylne myślenie. Należy pamiętać o tym, że są to dwie kołdry, a kupując dwie kołdry osobno, na pewno zapłacimy więcej. Oszczędnością będzie więc zakup kołdry “4 Pory Roku”. Prześledźmy, jak będziemy ją używać przez cały rok. Wiosną używamy kołdry grubszej, z większą ilością wypełnienia. Latem używamy kołdry cieńszej, która pozwoli na spokojny sen w czasie wyższych temperatur. Jesienią wracamy do kołdry grubszej, tej samej, co wiosną, a zimą spinamy dwie kołdry razem i mamy cieplutką kołdrę zimową. Czy nie warto zainwestować w kołdrę, której blisko do ideału?

Kołdra “4 Pory roku” może występować także jako kołdra “Antystres 4 Pory Roku” i wtedy pokryta jest mikrofibrą z dodatkiem włókien węglowych. Absorbują one i uwalniają ładunki elektryczne nagromadzone na ludzkim ciele. Dzięki temu śpimy lepiej, a nasz umysł i ciało zaznają prawdziwego spokoju. Wypełnienie kołdry 4 Pory Roku składa się z poliestrowych włókien pokrytych silikonem o spiralnym kształcie, gwarantujących wysoką miękkość oraz sprężystość. Użyty materiał zapewnia dobrą izolację ciepła oraz możliwość oddychania skórze,  co jest istotne dla naszego zdrowia.

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *