Kołdra z wieloma możliwościami

Jednym z istotniejszych czynników odpowiadających za jakość naszego snu jest temperatura. Przy zbyt wysokiej pocimy się, czujemy suchość w gardle i często boli nas głowa. Z kolei przy zbyt niskiej temperaturze, możemy marznąć i wtedy trudno zasnąć. Ważne jest, by dostosować grubość warstwy izolacyjnej do otoczenia w którym się znajdujemy. W zależności od tego, czy mieszkamy w dobrze ogrzanym bloku, na campingu lub domku jednorodzinnym – powinniśmy wybrać odpowiednią dla nas kołdrę. Taka uniwersalna tak naprawdę nie istnieje, a do takiego określenia najbliżej jest kołdrze „4 Pory Roku”.

Nazwa kołdry brzmi dumnie „4 Pory Roku”, ale co tak naprawdę oznacza? Są to zazwyczaj dwie kołdry spięte ze sobą, o różnej grubości i różnych właściwościach cieplnych. Jedna z części jest cieńsza i zawiera mniejszą ilość wypełnienia, a przeznaczona jest na ciepłe miesiące letnie. Druga z części takiej kołdry jest nieco grubsza, zawiera większą ilość wypełnienia i przeznaczona jest na chłodniejsze miesiące wiosenne i jesienne. Ale kołdra ma jeszcze jedną opcję, gdy pozostaje spięta. W wyniku takiej opcji, mamy kołdrę dość grubą, puszystą i przeznaczoną do użytku w chłodne, zimowe noce. Taka kołdra ma wiele zalet. Po pierwsze możemy ją dostosować do temperatury w domu i własnych preferencji cieplnych. Po drugie znacznie przedłużamy żywotność kołder, bo mamy dwie do dyspozycji i często używamy ich oddzielnie. To bardzo komfortowe rozwiązanie.

Taka kołdra zazwyczaj jest droższa od innych i czasami wydaje nam się, że kupując tańszą, stawiamy na oszczędność. Tymczasem to nic innego, niż  mylne myślenie. Należy pamiętać o tym, że są to dwie kołdry, a kupując dwie kołdry osobno, na pewno zapłacimy więcej. Oszczędnością będzie więc zakup kołdry „4 Pory Roku”. Prześledźmy, jak będziemy ją używać przez cały rok. Wiosną używamy kołdry grubszej, z większą ilością wypełnienia. Latem używamy kołdry cieńszej, która pozwoli na spokojny sen w czasie wyższych temperatur. Jesienią wracamy do kołdry grubszej, tej samej, co wiosną, a zimą spinamy dwie kołdry razem i mamy cieplutką kołdrę zimową. Czy nie warto zainwestować w kołdrę, której blisko do ideału?

Kołdra „4 Pory roku” może występować także jako kołdra „Antystres 4 Pory Roku” i wtedy pokryta jest mikrofibrą z dodatkiem włókien węglowych. Absorbują one i uwalniają ładunki elektryczne nagromadzone na ludzkim ciele. Dzięki temu śpimy lepiej, a nasz umysł i ciało zaznają prawdziwego spokoju. Wypełnienie kołdry 4 Pory Roku składa się z poliestrowych włókien pokrytych silikonem o spiralnym kształcie, gwarantujących wysoką miękkość oraz sprężystość. Użyty materiał zapewnia dobrą izolację ciepła oraz możliwość oddychania skórze,  co jest istotne dla naszego zdrowia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *