Kołdra z miłą niespodzianką

Wybór kołdry bywa trudny, bo jest ich wiele. Różnią się pokryciem, wsadem i przeznaczeniem. Są bowiem kołdry na zimę i kołdry na lato. Kołdry całoroczne, a więc uniwersalne, ale też duo, czyli dwie zszyte ze sobą, z poduszką powietrzną pomiędzy nimi i wreszcie kołdry cztery pory roku. Te są nadzwyczaj praktyczne, bo to dwie kołdry spięte ze sobą najczęściej za pomocą zatrzasków. Po ich rozpięciu otrzymamy dwie kołdry o różnej grubości i różnych właściwościach cieplnych. Jedna z części jest cieńsza i zawiera mniejszą ilość wypełnienia, a przeznaczona jest na ciepłe miesiące letnie. Druga z części takiej kołdry jest nieco grubsza, zawiera większą ilość wypełnienia i przeznaczona jest na chłodniejsze miesiące wiosenne i jesienne. Ale kołdra ma jeszcze jedną opcję, gdy pozostaje spięta. W wyniku takiej opcji, mamy kołdrę dość grubą, puszystą i przeznaczoną do użytku w chłodne, zimowe noce. Taka kołdra ma wiele zalet.

Są też kołdry specjalne, jak choćby kołdra z kieszonką Królewskie Sny firmy ROBI. Mała kieszonka z zapięciem na zamek błyskawiczny, stwarza nam praktyczny schowek, w którym możemy schować wiele rzeczy. W nocy są sytuacje, gdy potrzebujemy różnych drobiazgów, które łatwo jest zgubić. Tu kieszonka sprawdzi się znakomicie. Ale z takiej kołdry można także zrobić produkt zdrowotny. Wystarczy umieścić w niej suszone zioła na uspokojenie, które zapewnią spokojny sen. Można też włożyć zioła, które ułatwią oddychanie, zapobiegną przeziębieniu lub są afrodyzjakiem. Wypełnienie kołdry w dużej mierze decyduje o jej właściwościach termicznych. Co ciekawe, kupując kołdrę, można wybierać spośród wielu rodzajów wypełnienia. Każde z nich ma swoje zalety i wady.

Kołdra Królewskie Sny z kieszonką, to kołdra bawełniana. Jej pokrycie jest delikatne i wytrzymałe, a bawełna posiada właściwości odprowadzania wilgoci. Kołdra z takim pokryciem jest też antyalergiczna. To kołdra z wypełnieniem, które jest pewną odmianą kołdry poliestrowej. Producent wzbogacił ten typ warstwą silikonu. Kołdry silikonowe są lekkie i odporne na odkształcenia. Silikon jest także naturalną ochroną przed kurzem i bakteriami. Najlepsze kołdry wykonane są z materiałów naturalnych, a wypełnienia z dobrej jakości tworzyw sztucznych.

Stosunkowo niedawno kołdry i pierzyny stanowiły o zamożności domu, a panny często otrzymywały je w posagu. Dziś kołdry nie są już towarem ekskluzywnym i na stałe zagościły w naszym codziennym życiu. Dziś na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kołder, które podnoszą komfort wypoczynku w sypialni. Wybierzmy te, które oferują więcej.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *